SOCZEWKI365.PL SP. Z O.O. www.soczewki365.pl

Czy warto wybrać soczewki kontaktowe?https://www.soczewki365.pl/

Jak zacząć swoją przygodę z soczewkami, czy szkła kontaktowe są dla mnie? Wiele pytań nurtujących pacjentów z wadą wzroku powodowało, że trudno się zdecydować, od czego zacząć, które z dostępnych soczewek wybrać. Postaramy się wyjaśnić podstawowe zasady używania szkieł kontaktowych i określić czym się charakteryzują soczewki jednodniowe, dwutygodniowe czy miesięczne.

Soczewki kontaktowe mają wiele zalet

Dobrze dopasowana soczewka powinna zapewniać użytkownikowi komfort noszenia i swobodę. Soczewki kontaktowe, są produktem medycznym, są bezpieczne, higieniczne i chronią zdrowie naszych oczu. W celu znalezienia idealnych soczewek, należy udać się do specjalisty, który po przeprowadzeniu badań, określi, czy możemy nosić soczewki, czy nie ma przeciwskazań. Okulista lub optometrysta przeprowadzi z nami wywiad przed doborem soczewek, aby określić czy nie ma przeciwskazań do ich noszenia.

Wśród przeciwskazań możemy wymienić:

  • cukrzycę,
  • zespół suchego oka,
  • alergie,
  • infekcje oczu,
  • zaburzenia hormonalne.

Gdy już wiadomo, że możemy nosić soczewki stajemy przed wyborem, które jednodniowe, dwutygodniowe czy może miesięczne?

Soczewki jednodniowe

Mówi się o nich, że są najnowocześniejszym rozwiązaniem w korekcji wzroku. Łatwe w użytkowaniu. Nie trzeba ich pielęgnować, kupować dodatkowych akcesoriów, typu płyn do soczewek czy pojemnik. Zakłada się je rano, zdejmuje wieczorem i zużytą wyrzuca. Jest tu zachowana najwyższa higiena, zatem są bezpieczne, niezwykle wygodne i zapewniają dobre widzenie. Istnieje bardzo duży wybór soczewek kontaktowych jednodniowych, mogą je zatem nosić osoby z wrażliwymi oczami, z dużymi wadami wzroku, z astygmatyzmem, ale też takie, które chcą na chwilę zmienić kolor oczu. Szeroki wybór soczewek kontaktowych jednodniowych można odnaleźć w sklepie internetowym https://www.soczewki365.pl/.

Soczewki dwutygodniowe

Stanowią kompromis między soczewkami jednodniowymi, a soczewkami miesięcznymi. Są bardzo wygodnym i higienicznym rozwiązaniem. Wśród soczewek dwutygodniowych odnajdziemy soczewki sferyczne, toryczne, a także kolorowe, które pozwolą nam cieszyć się nowym wizerunkiem. Soczewki dwutygodniowe, są ekonomiczne, tańsze niż soczewki jednodniowe. Bezpieczeństwo i zdrowie oka są tu priorytetem. Stosunkowo krótki okres noszenia, zapobiega długotrwałemu powstawaniu na powierzchni soczewki osadu białkowego. Powinniśmy pamiętać o ich codziennej pielęgnacji. Dostępność szerokiej oferty soczewek dwutygodniowych zapewnia sklep internetowy.

Soczewki miesięczne

Cieszą się ogromną popularnością wśród pacjentów. Są ekonomiczną opcją (standardowe opakowanie soczewek miesięcznych składające się z 6 sztuk, wystarcza na trzy miesiące użytkowania) i można je nabyć w atrakcyjnych cenach. Stanowią największy wybór produktów spośród wszystkich soczewek, każdy producent ma je w swojej ofercie, są zazwyczaj dostępne od ręki. Wymagają pielęgnacji, dla zachowania higieny, wybierając je potrzebny będzie zatem płyn do soczewek i pojemniczek na soczewki. Istnieje możliwość noszenia dziennego, przedłużonego, a także całodobowego. Duży wybór soczewek miesięcznych można odnaleźć na stronie https://www.soczewki365.pl/.

Które soczewki kontaktowe wybrać?

Jest wiele powodów, dla których warto stać się użytkownikiem szkieł kontaktowych: dają nieograniczone pole widzenia, są niewidoczne dla innych, można w nich uprawiać bez ograniczeń sporty, ważne jest też to, że sprawdzą się w każdych warunkach atmosferycznych (nie parują, nie ma na nich kropli deszczu). Wśród tak wielu zalet trudno dokonać wyboru. Decyzje, które soczewki wybrać pomoże podjąć okulista lub optometrysta. Specjalista po przeprowadzonym wywiadzie i badaniu, przepisze soczewki próbne. Poinformuje Cię jak zakładać, zdejmować, pielęgnować soczewki. Po okresie próbnym jeśli na wizycie kontrolnej, wszystkie badania wyjdą pomyślnie, będą to szkła kontaktowe na stałe. Zakupu soczewek kontaktowych należy zawsze dokonywać w sprawdzonych sklepach tj. https://www.soczewki365.pl/.

SOCZEWKI365.PL SP. Z O.O.
Polna 12
55-114 Strzeszów
dolnośląskie
tel.: +48717345332
WWW: